Kdy začít s výukou angličtiny u dětí?

Kdy začít s výukou angličtiny u dětí?

Tato otázka trápí většinu rodičů. Často se pak dělí na dva tábory. Jedni navrhují začít co nejdříve, třeba už od 3 měsíců, jiní nechtějí začít dříve, než dítě dokonale ovládne mateřský jazyk. Obě skupiny mají své opory u různých odborníků. (Pro zajímavost zde naleznete anglické video, které se přiklání k tomu, aby výuka jiného jazyka začala co nejdříve.)

teach

Na jakou stranu se přikloníte, záleží jen na vás. Pokud se rozhodnete začít se učit s dítětem angličtinu, mějte na paměti základní zásady

  • Výuka by měla dítě bavit – měla by to být zábava, na kterou se bude dítě těšit.
  • Výuka by neměla být dlouhá – malé dítě se nedokáže soustředit déle než na pár minut. Lepší jsou proto častější krátké bloky výuky než jeden dlouhý. Také je vhodné střídat činnosti a materiály.
  • Výuka by měla být přiměřená dítěti  - malé děti se učí ze všech situací. Je vhodné zapojit rozmanité činnosti – zpívání, mluvení, tvorbu, pohyb.
  • Výuka by měla být pozitivní - dítě má být chváleno a podporováno, vyvarujte se kritiky.

Postupně  vám během kurzu představíme různé možnosti jak se s dítětem učit doma angličtinu.

Jedním z nich je třeba „English corner“. Tento způsob je často využívaný ve školách nebo jiných předškolních zařízení. Spočívá jednoduše v tom, že část třídy je vyhrazena anglickému koutku, kde jsou materiály a knihy v angličtině. 

corner

Často v anglickém koutku bydlí také hračka, která mluví jen anglicky.  Ostatní s ní tedy musí komunikovat jen v angličtině, jinak jim hračka skáče do řeči a dožaduje se překladu. "Hello, Jane. How are you today?", " What colour is my hair?", "Sorry, I don't understand. Can you say that in English, please?" 

doll

Last modified: Sunday, 27 August 2017, 9:47 PM