Email 1,2 CZ překlad

Email 1

---------------------------------------------------------------------------

From: Beata Souckova (beata.souckova@gmail.com)

Subject: Hi!

To: michelle123@gmail.com

---------------------------------------------------------------------------

Ahoj Michelle,

jak se máš? Co je nového? Pracuješ pořád v GMB? Vím, že už je to docela dlouho, co jsme se naposled viděly... Chtěla jsem Ti napsat dřív, ale pořád jsem to odkládala... ale teď jsem si dala novoroční předsevzetí - oprášit a zlepšit svou angličtinu. Takže jsem se nakonec pustila do psaní a doufám, že si můžeme čas od času vyměnit maily.

Už je to pět let, co jsem byla na Erasmu v Manchesteru, a protože jsem teď na mateřské, nemám moc příležitostí procvičovat si angličtinu. V angličtině to má alespoň normální jméno. V češtině tomu říkáme "mateřská dovolená", haha. Zajímalo by mě, kdo to mohl vymyslet.Dovolenou si představuji někde u moře, jak piju koktejly, chodím pozdě spát, pozdě vstávám ... Každopádně, vždycky to není tak špatné, ale je to milosrdná lež, říkat tomu "dovolená".

Mám už dvě dcery. Emě jsou skoro 3 roky (2 roky a 10 měsíců) a Dianka má 10 měsíců. Jsou roztomilé, ale zabírají mi většinu času. Nejvíc nesnáším, když je mám oblékat, uf... Trvá mi to půl hodiny, obě se mi snaží utéct a řehtají se.... Nejhorší je, když máme být někde přesně. Naštěstí si můžu dát na hlavu čepici nebo si udělat culík, protože už nemám čas na to, abych se nějak zkulturnila.

Žijeme ve stejném městě, ve kterém jsem vyrostla. Jsem ráda, že můžu vychovávat holky v místě, které znám. Bydlí tu i moji rodiče, se kterými se snažíme každý týden vidět.

Uf, vidím, že už jsem napsala čtyři odstavce. Jsem vážně zvědavá, co je u Tebe nového. Viděla jsem na Facebooku Tvé svatební fotky, vypadala jsi nádherně! A co Nathan?  

Doufám, že se brzy ozveš!

Tvoje

Beáta


Email 2

---------------------------------------------------------

From: Michelle Freemann (michelle123@gmail.com)

Subject: Re:Hi!

To: beata.souckova@gmail.com

-----------------------------------------------------------

Ahoj Beáto,

Je skvělé, že se ozvala. Máš pravdu, už je to dlouho, co jsem Tě naposled viděla. No, hodně věcí se změnilo. Momentálně jsem taky doma s mým synem Henrym. Má teprve čtyři měsíce, ale pěkně mě zaměstnává. Neustále se o něj starám.

Je to teprve 5 měsíců, co jsem odešla z práce, ale občas si připadám dost osaměle. Obzvlášť v tuhle část roku. Zůstáváme spíš doma, protože venku je hodně chladno a navíc často prší. Každý v našem okolí má chřipku, grr. Nemůžeme ani navštívit prarodiče, takže jediní lidé, které potkám jsou prodavačky...

Každé odpoledne sleduji hodiny a těším se, až přijde Nathan domů. Ale jak si umíš představit, buďto je příliš unavený nebo hladový anebo oboje a poslední věc, kterou chce dělat, je mluvit se mnou. Je teď hodně zaneprázdněný, protože mu šéf dal svolení začít nový projekt. A říká, že potřebuje čas na odpočinek... Šílím z toho. Máš ty nějaký čas na odpočinek? Nebo máš nějaký čas pro sebe? Já ne. Jakmile Henry začne brečet, moje směna začíná. Myslím, že chlapi jsou si v tomhle podobní, že? Nathan občas vymění plínku a pomazlí se s Henrym, ale Henry je pořád moc malý a závislý na mě. A já mám strach se na delší chvíli vzdálit Dokonce i když jdu jednou za uherský rok sama do obchodu, pořád na něj myslím ... :( Máš to taky tak?

Mimochodem, řekni mi, jak to zvládáš? Neumím si představit, že bych doma měla dvě tak malé děti. Pomáhá Ti s nimi někdo? Patrik pomáhá?

Uf, už je to pěkně dlouhý email. Vidíš, chybí mi někdo, s kým bych si popovídala.

Měj se krásně a doufám, že mi zvládneš brzy napsat!

Michelle (a Henry)

P.S.

Teď o něčem jiném, čtu skvělou knihu, jmenuje se "Mateřská dovolená" od Julie Halpern. Je hrozně srandovní. Včera jsem se tak smála, až jsem dostala škytavku. Zjisti, jestli si ji můžeš půjčit v knihovně. Nic nemůže být vzdálenější příručce pro maminky než tohle.

Last modified: Monday, 24 July 2017, 9:32 PM